Andrzej Chwiluk – kandydat do Sejmu RP

ulotkaa5

Twój głos w sejmie

Priorytet: Troska o pracowników i mieszkańców regionu

Andrzej Chwiluk – to kandydat bezpartyjny. Wieloletni działacz społeczny i przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. Lider obrony kopalni „Makoszowy” podczas styczniowych protestów, który   wciąż walczy o miejsca pracy i lepsze perspektywy dla pracowników i mieszkańców regionu.

Wielokrotnie reprezentował świat ludzi pracy i mieszkańców regionu w różnych gremiach opiniotwórczych i doradczych, jak choćby w Europejskim Komitecie Ekonomiczno – Społecznym z ramienia związków zawodowych.

O swoim starcie w wyborach mówi krótko:

Żadnych obietnic bez pokrycia. Tylko realne działania na rzecz ludzi, pracowników i ich obrona przed ubóstwem społecznym i przed bezrobociem. Ludzie potrzebują dialogu, referendów, systematycznego kontaktu. Nie tylko przy urnie wyborczej. Mają dość rasowych polityków, którzy zmieniają partie jak zdarte rękawiczki i swoje poglądy w zależności od potrzeb. Sejm potrzebuje reprezentantów różnych środowisk, a nie politycznych grup interesów. Potrzebuje, żeby głos mieszkańca Zabrza, Gliwic, Knurowa, Bytomia, Pyskowic, Tarnowskich Gór czy innych miejscowości był słyszany w Warszawie i respektowany. Dla obywatela liczy się bezpieczeństwo dobrej pracy i odpowiedniej płacy, godnej emerytury, oraz wsparcie w potrzebie, dzięki czemu mógłby godnie żyć. To jest dla mnie najważniejsze w misji, jaką ma do spełnienia każdy poseł polskiego parlamentu.

dl